למה להיות מעורבים? למה לקחת חלק ולהתפקד למפלגה? הרי כל הפוליטיקה הזאת מסובכת, והאמת גם קצת מלוכלכת, ואנחנו עמוסים בעבודה/מילואים/לימודים – אז למה?

היום, בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, רק 2% קובעים מי האנשים שינהלו לנו את המדינה ויקבעו את המציאות. אבל איך בעצם הם עושים את זה?
למעשה, כשאנחנו מצביעים בבחירות הכלליות אנחנו קובעים כמה מנדטים המפלגה תקבל, או בעצם באמצעות כמה מנדטים הם יוכלו להשפיע. וכמו שאתם בטח יודעים – כל מנדט שווה ח״כ, זאת אומרת שמפלגה עם 20 מדנטים תוכל להכניס לכנסת 20 חברי כנסת, שהם 20 קולות שאפשר להצביע איתן.

אבל רגע, אם אנחנו בוחרים רק את המפלגה, מי בוחר את חברי הכנסת בתוך המפלגה? ומי בוחר את העומד בראשה? חברי המפלגה. במציאות הנוכחית, כשאנחנו לא מעורבים, בעלי אינטרסים שונים מצטרפים למפלגות ולוקחים את מקומנו. חברי המפלגה הם אלו שבוחרים את חברי הכנסת והם אלו שמשפיעים הכי הרבה, הם ה-2% שמנהלים את המדינה!

חברי מפלגה (בכזו שעורכת פריימריז), יכולים להצביע בבחירות הפנימיות של המפלגה, ולקבוע מי יהיה ברשימה ומי יעמוד בראש המפלגה. בת׳אכלס? זה אומר שאנחנו יכולים לקבוע איזה פוליטיקאי יהיה חבר כנסת ויעבוד בשבילנו, ואיזה פוליטיקאי אנחנו לא מרוצים ממנו ולפטר אותו. ככה תוכלו בעצם לקדם את הנושאים שחשובים לכם – והקול שלכם ישמע.

למרבה ההפתעה – להצטרף לאותם 2%, הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים. ולכן, אם העתיד שלך חשוב לך, הגיע הזמן לקחת צעד פנימה, להקדיש 3 דקות למילוי טופס קצרצר, להתפקד ולהשפיע באמת.